OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK B /20 października 2024 r./

1/ Jest nowa prasa katolicka.

2/ Październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. W naszym kościele odmawiamy różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. We wtorek i czwartek o 6.00, sobotę o 15.30. W kaplicy w Bielkówku różaniec jest odmawiany w po Mszach świętych: w środę i w sobotę. Mieszkańcy Lisewca spotykają się na modlitwie różańcowej w sali wiejskiej od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania Różańca.

3/ Dzisiaj, na Mszy świętej o godz. 12.15, odbędzie się poświęcenie różańców i spotkanie dla dzieci klas trzecich przygotowujących się  do I Komunii świętej.

4/ Z tydzień, w niedzielę 27 października odbędzie się  nauka dla młodzieży klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania (rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 12.15).

5/ Zbliża się miesiąc listopad. To czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętając o nich,  prośmy za nimi w Mszach świętych i modlitwach Kościoła

o Miłosierdzie Boże i o ich szczęśliwą wieczność. Okażmy w ten sposób naszą miłości i wdzięczności wobec drogich  zmarłych. Kartki z wypisanymi imionami naszych zmarłych tzw. wypominki roczne  i jednorazowe  (listopadowe) bardzo proszę składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

6/ Już teraz informujemy, że w piątek 1 listopada br. w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH  na   cmentarzu  w  Pręgowie o  godz. 12.30  odbędzie się procesja z  różańcem  za  naszych  Zmarłych. Potem, o 13.00  zostanie odprawiona  Msza św.  w ich  intencji. Natomiast wcześniej, w  kościele   w  Pręgowie o  godz.  8.30  - zostanie odprawiona  Msza św.   i   procesja  na cmentarzu  przykościelnym  z  modlitwami  za  Zmarłych.  1 listopada w naszym kościele nie będzie Mszy świętych o 10.45, 12.15.

7/ Opiekunom grobów i miejsc zarezerwowanych na naszym cmentarzu przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, po 20. latach kończy się prawo do posiadanego miejsca (grobu) na cmentarzu. W celu przedłużenia tego  prawa na kolejne dwadzieścia lat należy skontaktować się  z panią Jadwigą Zahnd, nr telefonu 511 424 500.

8/ Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę  przeznaczone  na Misje.

9/ W niedzielę 27 października br. w szkole w Bielkówku, w godzinach od 16.00 do 18.00, odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

10/ Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię: modlitwą, dobrym słowem i czynem lub finansowo – z serca dziękujemy. Bóg zapłać!”.

I  N  T  E  N  C  J  E        M  S  Z  Y         ŚWIĘTYCH

N I E D Z I E L A/20 października 2024r./

7.50    WYPOMINKI   ROCZNE

8.30 –  + Stefania Hirsz (w r. urodzin); + Zmarli z Rodziny

10.45 – Dziękczynna w 12. urodziny Aleksandry Padrak,  z prośbą

o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej

12.15 + Henryk Stajniak

P O N I E D Z I A Ł E K

PRĘGOWO -  6.30 – + Horst Scharfetter; + Matka Apolonia;

+ Ojciec Eugeniusz

16.30 – + Grzegorz Krawczyński

OD  17.00  ADORACJA  PANA  JEZUSA  OBECNEGO

W  NAJŚWIĘTSZYM      SAKRAMENCIE

17.30 – RÓŻANIEC

18.00 – + Jadwiga Grudzińska (1 r.śm.)

18.30 -  + Edward Łukaszuk  (w miesiąc po pogrzebie)

W T O R E K  /22 października 2024 r./

Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

PRĘGOWO – 6.00 – RÓŻANIEC

6.30 – + Helena (23 r.śm.); + Walerian, Stanisław Terman

7.00 – + Grzegorz Krawczyński

Ś R O D A

PRĘGOWO - 6.30 + Grzegorz Krawczyński

BIELKÓWKO - 17.00 – Dziękczynna w 5. r. ślubu Magdaleny i Tomasza Zamerskich,  z prośbą  o Boże błog., zdrowie i opiekę

Matki Bożej                           BIELKÓWKO - 17.30 – RÓŻANIEC

PRĘGOWO- 17.30 - – RÓŻANIEC

18.00 – Dziękczynna za Kasię i Ulę z Rodzinami

C Z W A R T E K

PRĘGOWO – 6.00 – RÓŻANIEC

6.30 – + Grzegorz Krawczyński

P I Ą T E K

PRĘGOWO -  6.30  + Grzegorz Krawczyński

17.30 – RÓŻANIEC

18.00  - + Marian Baka (49 r.śm.)

18.30 -  + Zbigniew Muchaldo (w miesiąc po pogrzebie)

S O B O T A

PRĘGOWO   15.00 –  + Paweł Kąkol (13 r.śm.)

+ Zofia, Henryk Kąkol

15.30 – RÓŻANIEC

16.00 –  W intencji Mai Gojtowskiej, z prośbą o zdrowie,

udaną operację i dobre wyniki badań

KAPLICA W BIELKÓWKU–SOBOTA/26 października  2024 r./

18.00 –  Dziękczynna w 80. urodziny Stefanii Bronk,  z prośbą

o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej

N I E D Z I E L A     /27 października  2024 r./

7.50    RÓŻANIEC PROWADZONY PRZEZ RÓŻE NASZEJ PARAFII

8.30 –  + Jadwiga, Stanisław Gillmeister; + Tadeusz Wołoszka (3 r.śm.)

10.45 – + Rodzice: Janina i Stanisław (16 r.śm.)

12.15 + Stanisław Trzebiatowski; + Joanna Ugowska

ZAMKNIJ