2016-07-15:

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO
DO UDZIAŁU W ARCHIDIECEZJALNYCH OBCHODACH
ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Drodzy bracia i siostry! Przed nami pierwszy - diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży. W najbliższych dniach do parafii naszej Archidiecezji przybędą pielgrzymi z wielu krajów świata. To będzie niezwykły czas; czas spotkania z młodym Kościołem powszechnym, który wypełnią wspólne katechezy, modlitwy i Eucharystie, a wszystko to w atmosferze chrześcijańskiej radości.

Spotkania te przygotują nas wszystkich na centralne obchody Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się z udziałem Ojca Świętego Franciszka w Krakowie. Jedni z nas będą w nich uczestniczyć osobiście, a pozostali za pośrednictwem mediów.

Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich na główny dzień naszego lokalnego świętowania, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca br. w Gdańsku. Rozpoczniemy je o godz. 9.30 na Placu Solidarności programem ewangelizacyjnym i Litanią Narodów. Następnie w Korowodzie Świętych przejdziemy do Bazyliki Mariackiej. Gorąco zachęcam, abyśmy uczestniczyli w Korowodzie przebrani za swoich Świętych i Błogosławionych Patronów. Centralnym punktem tego dnia będzie uroczysta Msza Święta, którą będziemy sprawowali o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej i podczas której odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Po Mszy Świętej nastąpi przejście na Plac Zebrań Ludowych, gdzie odbędzie się wielki Festiwal Młodych.

Serdecznie zachęcam do udziału w tym szczególnym święcie wiary! Szczególne zaproszenie kieruję do kapłanów, osób konsekrowanych, do członków ruchów, stowarzyszeń i grup duszpasterskich, a przede wszystkim do wszystkich młodych. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy podjęli trud organizacji tych dni. Módlmy się, by tegoroczne Światowe Dni Młodzieży przeżywane w Roku Miłosierdzia wydały błogosławione owoce.
+ Sławoj Leszek Głódź
Metropolita Gdański

2016-07-15:

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA /17.07.2016/ Rok C
Pręgowo - 8.30 + Krystyna i Witold Adamscy

11.00 – + Józef Hirsz ( 14 r.śm.); + Stefania Hirsz

12.15 – + Barbara Krawczyńska ( 14 r.śm.)

20.00 – Dziękczynna w 18-te urodziny Oliwii Kostuch i Krzysztofa Adamskiego, prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej

Od poniedziałku do piątku Mszy świętej nie będzie

Pręgowo 15.00 – + Mirosława(ona) Wołyniec ( w dniu urodzin)

Pręgowo 16.30 – O Boże błog. dla Mieszkańców Ostróżek, w Święto Patronki Wioski św. Anny i łaskę nieba dla Zmarłych mieszkańców Ostróżek
SOBOTA 23 lipca / kaplica Bielkówko/
Święto Patrona Wioski Bielkówko Świętego Krzysztofa
Bielkówko – 18.00 – + Ryszard Karamon ( 3 r.śm.)

NIEDZIELA 24 lipca 2016 r.

Pręgowo - 8.30 Dziękczynna w urodziny i imieniny Magdaleny Padrak, prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej

11.00 – + Mirosława(ona) Rejniak ( w dniu urodzin)

12.15 – + Stanisław Dyrka ( 1 r.śm.)

20.00 – + Rodzice i siostra Wiesława

1/ Jest nowa prasa katolicka.
2/ Z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa, patrona kierowców zapraszam na poświęcenie pojazdów do Bielkówka w sobotę 23 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 lub do Pręgowa w przyszłą niedzielę 24 lipca po Mszy św. o godz. 20.00.