2017-09-01:

24 Niedziela Z. Rok A 17 września 2017 r.

Pręgowo - 8.30 – + Robert, Marta i Eryk Fornel

11.00 - + Maria Skierka ( 22 r.śm.); + Bernard Kolka

12.15 – + Krystyna Grabowska (40 r.śm.); + Matylda Steinert (34 r.śm.)

18.00 – Dziękczynna w 10 r. ślubu Pauliny i Pawła Wąsowiczów,
z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej

Poniedziałek
Pręgowo - 18.00 – + Roman Daniluk ( 12 r.śm.); + Zmarli z rodziny Daniluk, Kuśmierczak, Walder

Pręgowo - 7.30 - + Rodzice z obojga stron Agnieszki i Franciszka

Środa 20 września 2017 r.

Mszy świętych nie będzie

Pręgowo - 7.30 - + Rodzice z obojga stron Stefanii i Alfonsa

Od 17.00 adoracja Pana Jezusa obecnego
w Najświętszym Sakramencie

Pręgowo - 18.00 – Dziękczynna w 6-te urodziny Elizy, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej

Pręgowo - 14.00 – O Boże błog. dla Natalii i jej Rodziny

15.00 - + Michalina Czerwińska ( 2 r.śm.)

15.30 - + Marian Moskwa (w miesiąc po pogrzebie – intencja od uczestników pogrzebu)

Sobota 23 września / KAPLICA BIELKÓWKO/

Bielkówko – 18.00 – + Jadwiga Mackojć ( intencja od koleżanek)

Niedziela 24 września 2017 r.

Pręgowo - 8.30 – + Leokadia i Czesław Kwiatkowscy

11.00 - Dziękczynna w 34 r. ślubu Marty i Mariusza Jurkowskich,
z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Bożej

12.15 – Dziękczynna za Jakuba, z okazji urodzin

18.00 – + Krystyna i Stanisław Wojciechowscy

1/ Jest nowa prasa katolicka.
2/ W każdą niedzielę w naszym kościele odbywają się nauki:
- dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. - po Mszy św. o godz. 12.15
- dla młodzieży klasy III gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 17.00
Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe.
3/ W poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30 (pół godziny przed wieczorną Mszą świętą) odmawiamy wspólnie różaniec i modlitwę Anioł Pański.
4/ W piątki po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do salki na spotkania grupy modlitewno-formacyjnej.
5/ Dzisiaj po Mszach Świętych, nasz parafialny Krąg Wspólnoty Kościoła Domowego zbiera podpisy w sprawie poparcia obywatelskiego projektu ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży.
Zmiana dotyczy zakazu przerywania ciąży z powodów eugenicznych czyli z powodu choroby dziecka. W 2016 roku w polskich szpitalach, z mocy prawa, zabito 1098 poczętych dzieci w znacznej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności, często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży. Inicjatywa obywatelska #ZATRZYMAJ ABORCJĘ ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej.
Inicjatywę tę poparł Polski Episkopat. Można włączyć się w tą inicjatywę i poparcie projektu ustawy poprzez złożenie podpisu. Wymagane jest podanie nr PESEL.