2017-11-09:

6-cio dniowa PIELGRZYMKA do F A T I M Y /z niedzielą/
termin 20.04 – 25.04.2018

Piątek - DZIEŃ 1 GDAŃSK - /via MONACHIUM/– LIZBONA – FATIMA
Zbiórka w hali odlotów w porcie lotniczym w Gdańsku. Przelot do Lizbony. po czym autokarowy przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.... Nocleg w hotelu w Fatimie.
Sobota - DZIEŃ 2 – FATIMA
Po śniadaniu szczegółowo poznamy historię Sanktuarium. Pokłonimy się przed Kapliczką Objawień jak i przy grobach Pastuszków w Bazylice. Zwiedzimy bardzo ciekawe Muzeum darów....czas na indywidualną modlitwę, przemyślenia Po południu pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, zwiedzimy ich rodzinne domy. Wieczorem po kolacji ponownie weźmiemy udział w modlitwie różańcowej i procesji z figurą MB Fatimskiej. Nocleg jw.
Niedziela - DZIEŃ 3 –FATIMA
Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień uroczystości niedzielnych z procesją różańcową i Msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu – nawiedzimy nową Bazylikę Trójcy Przenajświętszej po czym będzie czas by indywidualnie nasycić się atmosferą Fatimskiego Sanktuarium Maryjnego. Kolacja i procesja różańcowa z lampionami. Nocleg w Fatimie jw.
Poniedziałek - DZIEŃ 4 - BATALHA - ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA
Po Mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare - w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Krótki odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy i po kolacji ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg jw.
Wtorek - DZIEŃ 5 - SANTAREM - LIZBONA
Wyjazd do Lizbony, po drodze nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Santarem. Po czym autokarowy objazd stolicy, nawiedzenie pięknych świątyń Kościół Hieronimitów, kościół Św. Antoniego, Katedra. Czas na samodzielne spacery i podziwiane pięknej Lizbony. Kolacja, nocleg.
Środa - DZIEŃ 6 – LIZBONA – GDAŃSK
Śniadanie i wyjazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa i odlot do Gdańska.
Świadczenia:
przeloty – linie niemieckie Lufthansa, lub linie portugalskie TAP Portugal, przejazdy autokarowe w Portugalii, hotele, wyżywienie syte 2 x dziennie, 1 lunch w niedzielę, wstępy, opieka pilota/przewodnika,
ubezpieczenie KL i NW
KOSZT: 1800 zł + 380 E /+ 50 E płatne na miejscu/
Zapisy: Zalicza 500 zł
Parafia Bożego Ciała w Pręgowie, ul. Kościelna 3, 83-050 Pręgowo

2017-11-04:

32 Niedziela Z. Rok A /12 listopada 2017 r./

Pręgowo – 8.30 – + Grzegorz Jeliński (w r. urodzin)

11.00 - + Edward Sałek ( 1 r. śm.)

12.15 – O łaskę nieba dla Jadwigi i Franciszka Dombrowskich

18.00 – + Zygmunt Manuszewski ( 8 r.śm.)

18.00 - + Jerzy Zahnd (w dniu urodzin);+Rodzice: Pelagia i Jerzy Zahnd

Pręgowo – 7.30 – O zdrowie dla Jana

Ś R O D A
Bielkówko – 17.00 – + Zbigniew Smętkowski (w miesiąc po pogrzebie- intencja do uczestników pogrzebu)

Pręgowo 18.00 - + Rodzice; + Siostra Wiesława
C Z W A R T E K

M S Z Y Ś W I Ę T E J N I E B Ę D Z I E

Pręgowo – Od 17.00 Adoracja Pana Jezusa obecnego
w Najświętszym Sakramencie
18.00 - + Jakub Rejniak ( 8 r.śm.) i o Boże błog. dla jego Rodziców i Rodzeństwa
Pręgowo – 15.00 – + Krystyna Polejowska (40 r.śm.)

B I E L K Ó W K O /SOBOTA 18 listopada /
18.00 – + Franciszek Rozenka (4 r.śm.)

N I E D Z I E L A /19 listopada 2017 r. /

Pręgowo – 8.30 – + Jan Skierka ( 2 r.śm.); + Zmarli z rodziny Skierka
i Radziszewskich

11.00 - + Stanisław Szmyt ( 28 r. śm.)

12.15 – Dziękczynna w 21. Urodziny Łukasza Horbacza, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej

18.00 – + Gertruda i Wiktor Etowscy