2018-01-10:

6-cio dniowa PIELGRZYMKA do F A T I M Y /z niedzielą/
termin 20.04 – 25.04.2018

Piątek - DZIEŃ 1 GDAŃSK - /via MONACHIUM/– LIZBONA – FATIMA
Zbiórka w hali odlotów w porcie lotniczym w Gdańsku. Przelot do Lizbony. po czym autokarowy przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja.... Nocleg w hotelu w Fatimie.
Sobota - DZIEŃ 2 – FATIMA
Po śniadaniu szczegółowo poznamy historię Sanktuarium. Pokłonimy się przed Kapliczką Objawień jak i przy grobach Pastuszków w Bazylice. Zwiedzimy bardzo ciekawe Muzeum darów....czas na indywidualną modlitwę, przemyślenia Po południu pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową aż do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel, zwiedzimy ich rodzinne domy. Wieczorem po kolacji ponownie weźmiemy udział w modlitwie różańcowej i procesji z figurą MB Fatimskiej. Nocleg jw.
Niedziela - DZIEŃ 3 –FATIMA
Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium. Dzień uroczystości niedzielnych z procesją różańcową i Msza św. na Placu Sanktuarium. Lunch. Po południu – nawiedzimy nową Bazylikę Trójcy Przenajświętszej po czym będzie czas by indywidualnie nasycić się atmosferą Fatimskiego Sanktuarium Maryjnego. Kolacja i procesja różańcowa z lampionami. Nocleg w Fatimie jw.
Poniedziałek - DZIEŃ 4 - BATALHA - ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA
Po Mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasca ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare - w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Krótki odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy i po kolacji ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg jw.
Wtorek - DZIEŃ 5 - SANTAREM - LIZBONA
Wyjazd do Lizbony, po drodze nawiedzimy Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Santarem. Po czym autokarowy objazd stolicy, nawiedzenie pięknych świątyń Kościół Hieronimitów, kościół Św. Antoniego, Katedra. Czas na samodzielne spacery i podziwiane pięknej Lizbony. Kolacja, nocleg.
Środa - DZIEŃ 6 – LIZBONA – GDAŃSK
Śniadanie i wyjazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa i odlot do Gdańska.
Świadczenia:
przeloty – linie niemieckie Lufthansa, lub linie portugalskie TAP Portugal, przejazdy autokarowe w Portugalii, hotele, wyżywienie syte 2 x dziennie, 1 lunch w niedzielę, wstępy, opieka pilota/przewodnika,
ubezpieczenie KL i NW

Od 14.00 – ul. Wodociągowa

Poniedziałek 29 stycznia – Pręgowo
Od 9.30 – ul. Wyżynna
Od 13.00 - ul. Bukowskiego (numery nieparzyste)
Od nr ostatniego do początku

Wtorek 30 stycznia – Pręgowo
Od 9.00 – ul. Bukowskiego (numery parzyste)
Nr 14 do 2

Od 12.30 - ul. Bukowskiego (numery parzyste)
Od nr ostatniego do 12

Środa 31 stycznia – Pręgowo
Od 10.00 – ul. Strażacka 3

Od 14.00 – ul. Strażacka (numery nieparzyste) od nr 5 do końca

Czwartek 01 lutego – Pręgowo
Od 14.00 – ul. Strażacka (numery parzyste)

2017-12-29:

3 NIEDZIELA Z. ROK B /21 stycznia 2018 r./

8.30 - Dziękczynna w urodziny i imieniny Agnieszki, z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej

11.00 – + Franciszek Kluk ( w 80-te urodziny); + Siostry: Teresa i
Lucyna
12.15 – + Józef i Agnieszka; + Rut i Zygfryd

17.00 – O Boże błog. dla Mieszkańców Żuławki, w Święto Patronki Wioski św. Agnieszki i łaskę nieba dla Zmarłych z Żuławki

18.00 – O dar mocnej wiary dla Tomasza i Ruby

Pręgowo - 7.30 - + Jarosław

Pręgowo - 7.30 - + Szczepan

Pręgowo - 7.30 - + ks. Marek Derebecki
Pręgowo - 7.30 – Za Parafian
Pręgowo - 7.30 - + Jan
SOBOTA 27 stycznia
Bielkówko – 18.00 – + Maria Tułodziecka ( w miesiąc po pogrzebie – intencja od uczestników pogrzebu)

NIEDZIELA 28 stycznia 2018 r.

8.30 - + Rodzice; + Siostra Wiesława

11.00 – + Anna Rejniak ( 9 r.śm.) i o Boże błog. dla jej Rodziców i Rodzeństwa

12.15 – + Jerzy Trzebiatowski ( 16 r.śm.)

18.00 – + Jadwiga Rojek, Franciszka i Franciszek Dombrowscy,
Mieczysław Dombrowski, Gerard Kurowski;
Dziękczynna w urodziny Tomasza Rojka

2017-12-23:

6-cio dniowa PIELGRZYMKA do F A T I M Y /z niedzielą/
termin 20.04 – 25.04.2018

Piątek - DZIEŃ 1 GDAŃSK - /via MONACHIUM/– LIZBONA – FATIMA
Sobota - DZIEŃ 2 – FATIMA
Niedziela - DZIEŃ 3 –FATIMA
Poniedziałek - DZIEŃ 4 - BATALHA - ALCOBASCA – NAZARE – FATIMA
Wtorek - DZIEŃ 5 - SANTAREM - LIZBONA
Środa - DZIEŃ 6 – LIZBONA – GDAŃSK
Śniadanie i wyjazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa i odlot do Gdańska.
Świadczenia:
ubezpieczenie KL i NW